Jak wybrać zasłony panelowe do mieszkania: wskazówki od projektantów

Każda gospodyni dąży do stworzenia komfortu i przytulności w domu. Każdy komfort charakteryzuje się prostotą i dostępnością. Projektowanie zasłon panelowych jest możliwe dla nieprofesjonalistów. Niezbędne elementy mocujące sprzedawane są w odpowiednich sklepach, a tkaninę można dobrać według gustu i indywidualnych wymiarów.

Cechy charakterystyczne zasłon panelowych:

  • łatwe do zintegrowania z wnętrzem;
  • Praktyczne w utrzymaniu;
  • Chronią przed jasnym światłem słonecznym;
  • Przyjazne dla środowiska;
  • Ekonomiczne;
  • Funkcjonalne.
  • Funkcjonalność polega na różnorodności zastosowań. Możliwe jest:
  • Zamknięcie otworu okiennego (można zasłonić fragmenty ściany wokół, pod lub nad oknem),
  • Wizualne oddzielenie balkonu lub loggii.
  • Podział pomieszczenia na poszczególne strefy.

Japońskie firany panele (https://nietylkofiranki.pl/173-panele-azurowe) mogą być używane jako rolety, ale nie rozwijają się pod kątem prostym do okna. Pionowe żaluzje materiałowe można łatwo wyprać, a następnie rozciągnąć między szynami do wyschnięcia, nawet bez prasowania.

Szeroki wybór firan panelowych

Różnorodność jest wprowadzana do pomieszczenia poprzez zmianę układu paneli. Można je wymieniać, stosować różnorodne faktury i kolory, można je rozłożyć na wysokość pomieszczenia lub podnieść nad podłogę na określoną wysokość. Do kuchni, długość zasłon jest trzy czwarte całkowitej wysokości.

Szczególny egzotyczny i orientalny styl nadają zasłony panelowe z orientalnymi nadrukami. Charakterystyczne dla nich jest poczucie przestronności, jakby wizualnie powiększały otaczającą je przestrzeń.

Element ten przyda się w pokoju dziecięcym, np. do wydzielenia strefy z porozrzucanymi zabawkami lub miejsca do spania dla dziecka. Wizerunek ulubionej postaci z bajki na firance uchroni dziecko przed zdenerwowaniem i poprawi mu nastrój.

W części kuchennej można również zastosować zasłony. Przestrzeń do gotowania zyska dodatkowe centymetry, ponieważ nie ma żadnych frędzli ani wystających tkanin.

Montaż firan panelowych do domu

Montaż zasłon panelowych nie jest tak skomplikowany jak się wydaje. Karnisz jest reprezentowany przez profil aluminiowy, który ma od jednej do dziesięciu szyn do mocowania tkaniny. Im więcej rzędów, tym bardziej oryginalny może być skład zespołu. To prawda, że potrzebna jest do tego odpowiednia przestrzeń.

W ofercie sklepów dostępne są również karnisze do żaluzji pionowych wykonane z tworzywa sztucznego. Nie są one tak niezawodne, wewnętrzne części mogą je lekko odkształcić, zwłaszcza jeśli są wykonane z dość ciężkich surowców.

Mocowanie gzymsu nie różni się od klasycznego, można je wykonać za pomocą śrub, kotew, wkrętów samogwintujących i wiertarki elektrycznej. Instalacja żaluzji pionowych własnymi rękami jest całkiem niedroga. Szyny do rolet biegną wzdłuż, całej długości zasłony. Stosowane są różne akcesoria do żaluzji pionowych. Najważniejsze jest dokonanie prawidłowych pomiarów i sporządzenie schematu ich rozmieszczenia.

 

Każda gospodyni dąży do stworzenia komfortu i przytulności w domu. Każdy komfort charakteryzuje się prostotą i dostępnością. Projektowanie zasłon panelowych jest możliwe dla nieprofesjonalistów. Niezbędne elementy mocujące sprzedawane są w odpowiednich sklepach, a tkaninę można dobrać według gustu i indywidualnych wymiarów. Cechy charakterystyczne zasłon panelowych: łatwe do zintegrowania z wnętrzem; Praktyczne w utrzymaniu; Chronią przed…